Grupy >> Literatura i potem film >> Forum >> Czy o to ci chodziło?
Autor Wypowiedź
Obejrzałem film Smarzowskiego i powiem, że film świetnie zrobiony, pełen brutalnych scen w wyrazie, ale nie dosłownie. Tylko czy o to chodziło piewcy powrotu filmu do literatury?
Czy można dzisiaj na siłę wyznaczać pole rozwoju sztuki? Redaktor Ha!artu, dyrektor Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej ( szkoła obecnie zawieszona ), doktor filmoznawca UJ, pan wieśniak z pochodzenia Marecki - to cymbał najwyraźniej, bo jakoś nie widać piękna w filmach współcześnie kręconych na podstawie literatury. "Pod mocnym aniołem" Smarzowskiego to jaskrawy przykład pesymizmu i braku wiary w człowieka. Film pokazuje ludzką brzydotę, a nie piękno! A nie tak miało być... A miało być tak pięknie jak u Pilcha... ha ha . Głupi cymbał Marecki.

20 stycznia 2014, 20:20:31
Być może dlatego, że człowiek sam w sobie piękny już być nie może, szczególnie dla reżyserów, którzy leją w gacie od ilości wypitych trunków, puchną z obżarcia, lądują na tysiącach bankietów.

Pilcha nie lubię, więc nie wypowiem się jak miało być.

W tym filmie jest pewien akcent, obraz dołów społecznych. Żul to wieśniak, albo zamieszkujący kamienicę bezrobotny, reszta również jakoś robotnicza. Dwa przykłady wśród burżua to mało, tymczasem alkoholizm jest demokratyczny. Film zalatuje ideologią. Niestety nie dotyka wyższej półki.

21 stycznia 2014, 13:06:19
Dzielenie ludzi na niskie i wysokie półki jak towar w sklepie też nie jest naturalny. Coś tak myślę, że ci z pieniędzmi trafiają do innych szpitali, np. MSW albo wojskowych, sami płacą za leczenia albo dostają się po znajomości. Kiedyś byłem w Szklarskiej Porębie nocą i najgłośniej pijackie przyśpiewka słychać było z sanatorium MSW.

21 stycznia 2014, 16:29:57
filmu nie ogladalam jeszcze, ale mam zamiar. z filmow polskich, jakie mi pozostaly w pamieci to 'Wojna polsko - ruska' - niesamowity melanz, lepszy niz ksiazka i 'Bejbi blues' - dramat, straszliwy, nie dajacy sie zapomniec. swietnie zmontowane, i dzwiek nie jest ,przed filmem' i tresc zgrabnie podana, a jeszcze role - w przypadku pierwszym - Bohosiewicz i Szyc - tandem obciachu kapitalnego, w przypadku drugim - aktorzy glowni - ludzie ' z ulicy' ( pierwszy raz na ekranie) - mnie zaskoczyly te kreacje.

21 stycznia 2014, 16:47:10
a jeszcze serial: 'PitBul' - swietny Stroinski, Grabowski i oczywiscie Dorocinski.

21 stycznia 2014, 16:51:26

22 stycznia 2014, 13:54:17
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się